Ağlayarak başladığı sürat pateninde Türkiye şampiyonu oldu

Erzurum’da 1 yıl önce henüz 5 yaşındayken buz üzerinde duramadığı için ağlayarak ailesinin isteğiyle sürat patenine başlayan Emir Faruk Aktaş, bu spordaki ilk senede Kocaeli’de düzenlenen Short Track Federasyon Kupası-2’de Türkiye 3.’sü oldu.

Minik sporcu Aktaş, Erzurum’da 10-11 Haziran’da düzenlenen 2023 Analig Osman Bayrakdar Sezonu Buz Pateni Türkiye Birinciliği yarışlarında G kategorisi 333 metrede Türkiye şampiyonu, aynı kategoride 111 metrede ise Türkiye 2’ncisi olmayı başardı.

İlk şampiyonluğuyla moral bulan Aktaş, ailesini ve antrenörünü de gururlandırdı.

“NE KADAR AĞLASAM DA ÇOK MUTLU OLMUŞTUM”

Emir Faruk Aktaş, sürat patenine ağlayarak başladığını söyledi.

Bu sporu uzun yıllar yapmak istediğini ifade eden Aktaş, “Hocalarım sayesinde başladım. Bu sebeple hocalarımı da bu sporu da çok seviyorum. İlerideki en büyük hedeflerim arasında bu branşta milli sporcu olabilmek var. Ülkemi uluslararası liglerde temsil etmek istiyorum. Buraya geldiğimde ne kadar ağlasam da çok mutlu olmuştum” dedi.

Baba Fatih Aktaş, oğlunun spora severek devam ettiğini belirterek, “Buz patenine ilk başladığında çekingendi ve gelmek istemiyordu. Salona girerken ağlıyordu ancak hocalarının motive etmesiyle bu sıkıntıları atlattık ve şu an gayet iyi gidiyor. Şükürler olsun herhangi bir sakatlık yaşamadık. Son yarışlarda da elde ettiği başarılar bizleri çok gururlandırdı” diye konuştu.

Anne Sema Aktaş ise oğlunun öğrenme aşamasındayken buzda defalarca düşüp kalktığını ve her geçen gün bu sporu daha çok sevdiğini anlattı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir