Batman’da piknik yapan vatandaşlar aniden bastıran yağmura yakalandı

Batman‘ın Sason ilçesinde yüksek sıcaklardan kaçarak serinlemek için mesire alanına giden vatandaşlar, aniden bastıran yağmura yakalandı.

Bayram tatilinin son gününü aileleriyle piknik yaparak geçirmek için Sason ilçesindeki mesire alanlarına akın eden vatandaşlar, aniden yağan yağmurun azizliğine uğradı. Vatandaşlardan kimisi pikniğini yarıda keserek aracıyla evine dönerken, bazıları da üzerlerine battaniye ve örtü alarak ağaçların altına sığındı.

Bayram tatilini yakınlarının yanında geçirmek için Bursa’dan geldiklerini ve son günü Sason’da bulunan tarihi Sevek mesire alanında geçirmek için ailece geldiklerini belirten Yakub Melik Parlak, yağmurdan dolayı pikniklerini yarıda kesmek zorunda kaldıklarını söyledi. Parlak, “Batman çok sıcak, Sason serin olduğu için buraya pikniğe geldik. Geldik ama yağmura yakalandık. Herkes bir yerlere kaçıştı. Biz de burada battaniyelere sığınmaya çalıştık” dedi.

Safiye Akgül ise, sıcaktan kaçarak mesire alanına geldiklerini dile getirerek, yağmura yakalandıklarını ve döneceklerini kaydetti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir