Magdalena Stysiak: “Fenerbahçe’den reddedilmeyecek teklif aldım”

2022-2023 sezonunu Spor Toto Şampiyonlar Kupası ve Misli.com Sultanlar Ligi şampiyonluklarıyla tamamlayan Fenerbahçe Opet, 2023-2024 sezonunun kadro yapılanmasına devam ediyor.

YENİ BAŞANTRENÖR BELLİ OLDU
Fenerbahçe Opet’in yeni başantrenörü Novara’dan ayrılan Stefano Lavarini oldu. Sarı-lacievrtli kulüp İtalyan Başantrenör Stefano Lavarini’yi resmen duyurdu. Fenerbahçe açıklamasında şu ifadeler yer aldı: Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, yeni sezon yapılanması kapsamında İtalyan Başantrenör Stefano Lavarini ile anlaşma sağlamıştır

FENERBAHÇE’DE AYRILIKLAR PEŞ PEŞE
Terzic dışında Fenerbahçe’de voleybolculardan da ayrılıklar yaşandı. Sarı-lacivertli ekip, Macris Carneiro, Anna Lazareva, Hristina Vuchkova, İpar Özay Kurt ve Beliz Başkır ile yolların ayrıldığını açıkladı.

8 İSİMLE ANLAŞILDI
Fenerbahçe Opet, 4 ismin sözleşmesini uzatırken 4 yeni transferi resmen açıkladı. Meliha Diken, Cansu Çetin, Ergül Avcı ver Meryem Boz’un sözleşmeleri uzatıldı. Sarı-lacivertliler; Ada Germen, Sırp pasör Bojana Drca, Irina Fetisova ve Polonyalı Pasör çaprazı Magdalena Stysiak ile kadrosunu güçlendirdi.

“REDDEDİLMEYECEK BİR TEKLİF ALDIM”
Fenerbahçe’ye transferine dair açıklamalarda bulunan Magdalena Stysiak şu sözleri kullandı: “Türkiye’de oynamak uzun zamandır hayalimdi. İtalya’da harika hissediyordum, aslında bu ülkeyi ve insanları seviyorum ama reddedilmeyecek türden bir teklif aldım. Fenerbahçe büyük hedefleri olan bir kulüp.”

“İDOLÜM EDA ERDEM İLE OYNAYACAĞIM”
“Önemli olan İstanbul’da idolüm ve şimdi arkadaşım olan Eda Erdem ile oynayacağım. Koç Stefano Lavarini de orada olacak. Bu daha da gelişmeme yardımcı olacak büyük bir artı.”

“VARGAS TAKIMA KATILDI”
“Hong Kong’ta daha güçlü rakiplerle oynayacağız. Çünkü Antalya’daki rakiplerimiz önemli oyuncularını getirmemişti. Dominik güçlü bir takım, Türkiye’ye de Melissa Vargas katıldı. Çin zaten her zaman güçlü bir ekip. Biz VNL finallerine gitmek istiyoruz.”

“TÜRKLER İLE İYİ Kİ ANTALYA’DA OYNAMADIK”
“Türkiye’yle oynayacağız maçta Fenerbahçe taraftarlarına nasıl bir izlenim bırakmak istersiniz?” sorusuna Polonyalı yıldız şu cevabı verdi: ”Türkler benim nasıl oyuncu olduğumu zaten biliyorlar. Bu yüzden kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Rakibin kim olduğunun önemi yok sadece elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ama Türkiye’yle iyi ki Antalya’da oynamak zorunda kalmadık. Çünkü çok sıcak bir atmosfer var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir