MARDİN BAYRAM NAMAZI SAATİ VE VAKTİ 2024 || Mardin bayram namazı saat kaçta, ne zaman? Diyanet 2024 Kurban Bayramı namaz saatleri

Mardin bayram namazı saati 2024, Diyanet namaz vakitleri ile belli oldu. Bayram namazı camilerde cemaat ile kılınacak. 2024 Bayramı 1. günü 16 Haziran Pazar günü idrak edilecek. Bayramın ilk günü bayram namazı da eda Kurban edilecek. Bayram hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar da camilere giderek saf tutacaklar. İl il bayram namazı saatleri Diyanet’in namaz saatleri üzerinden öğrenilebiliyor. İşte, 2024 Mardin Kurban Bayramı namazı vakitleri ve ayrıntılar…

TÜM İLLERİN BAYRAM NAMAZI SAATİ İÇİN TIKLAYINIZ

MARDİN BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Kurban Bayramı 1. günü 16 Haziran Pazar günü idrak edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı namaz vakitlerine göre Mardin’de bayram namazı 05:29’da kılınacak.

DİĞER İLLERİN BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİNİ SORGULA

BAYRAM NAMAZI FARZ MIDIR?

Bayram namazı Hanefî mezhebinde, cuma namazının vücûb şartlarını taşıyan kimselere vâciptir. Şâfiî ve Mâlikîler’e göre müekked sünnet, Hanbelîler’e göre ise farz-ı kifâyedir.

Bayram namazının sıhhat şartları, Hanefîler’e göre, hutbe hariç, Cuma namazının sıhhat şartları ile aynıdır. Sadece hutbenin hükmü bakımından aralarında fark vardır. Yani cuma namazında hutbe sıhhat şartı olduğu halde, bayram namazında sünnettir. Yine hutbe cuma namazında namaz-dan önce, bayram namazında ise namazdan sonra okunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir