YARIN (16 HAZİRAN) TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ || Kurban Bayramında metro, metrobüs, İETT otobüsleri, tramvay geçişi bedava mı, ücretli mi?

Toplu ulaşımla ilgili olarak İstanbul, Ankara, İzmir büyükşehir belediyelerinden acıkama geldi. Kurban Bayramı 16 Haziran Cumartesi günü başlayacak ve 19 Haziran Çarşamba günü sona erecek. 4 günlük bayram sürecinde vatandaşlar, toplu taşıma ücretlerini gündemine aldı. Özellikle büyük şehirlerde trafikte kalmamak için toplu taşıma araçları büyük önem taşıyor. Geçtiğimiz bayramlarda toplu taşıma araçlarından ücret alınmamıştı. Peki Kurban bayramı boyunca otobüs, marmaray, metrobüs, marmaray, tramvay, vapur bedava mı? Bayramın 1.,2.,3.,4. günler toplu taşıma ücretsiz mi?

BAYRAMDA İETT TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Kurban Bayramı boyunca İstanbul, Ankara ve İzmir’de oplu taşıma araçları ücretsiz olarak kullanılabilecek. Konuyla ilgili olarak İETT’den gelen duyuru şu şekilde:

Kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri, 16-19 Haziran arasını kapsayan 4 günlük bayram süresince, İBB’ye ait toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanabilecek. İETT, Metro İstanbul ve Şehir Hatları gerekli hallerde ek seferler koyacak. İBB Deniz Taksileri ise 7/24 hizmet vermeye devam edecek. Bayram boyunca, Kuzguncuk İskelesi, Moda İskelesi, Kadıköy İskelesi, Beşiktaş İskelesi ve Çubuklu Arabalı Vapur İskelelerimizde yer alan Vapur Kafeleri de hizmette olacak.

KURBAN BAYRAMINDA İZMİR’DE ULAŞIM BEDAVA MI?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım kurum ve kuruluşları ile Büyükşehir-TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN, Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek.

ESHOT, İZULAŞ ve İZTAŞIT araçları, bayram günlerinde, takviye edilmiş Pazar günü çalışma programıyla hizmet verecek. Kamu personelinin idari izinli sayılacağı 20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma günleri ise takviye edilmiş Cumartesi günü çalışma programı uygulanacak. Bayram süresince orman köyü hatları da hizmete devam edecek. Otogar bağlantılı hatlar ile yolcu yoğunluğu yaşanabilecek ana arterleri kullanan hatlar, takviye araçlarla çalışacak.

Otobüsler, Arife günü (15 Haziran Cumartesi) ile bayramın ilk üç gününde kentteki tüm kabristanlara ek seferler yapacak.

BAYRAMDA ANKARA’DA EGO OTOBÜSLERİ, METRO VE ANKARAY ÜCRETSİZ Mİ?

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (Otobüs, Metro ve ANKARAY) ile “Kurban Bayramı” süresince 16-17-18-19 Haziran 2024 tarihlerinde ücretsiz olarak hizmet verilecek.

Dört gün süren Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 16 Haziran 2024 Pazar günü sabah saat 06.00’dan, son günü olan 19 Haziran 2024 Çarşamba günü akşam saat 24.00’e kadar, EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir